Poradíme vám jak získat ztracená data zpět!
HOTLINE: 777 712 650

Vyzvedneme

Možnost vyzvednout po celé ČR

Posoudíme zdarma

Provedeme zdarma vstupní diagnostiku

Zachráníme

Pokud data nezachráníme, nic neplatíte

 

Záchrana a obnova dat - prevence, první pomoc, rady a tipy

V případě podivného chování média mu věnujte zvýšenou pozornost. Zvláště pevnému disku a diskům v poli RAID. Pokud si všimnete jakýchkoli mechanických poškození, podivných zvuků, vibrací nebo jiných příznaků poruchy a podivného chování, je nutné odstavit médium tak rychle, jak je to možné. Nejtypičtější příznaky takového poškození jsou zneklidňující a neobvyklé zvuky (např. klepání, cvakání, bouchání, klikání), zpomalení a/nebo časté havárie operačního systému. Budete-li pokračovat v práci na takto rozbitém médiu, není obnova dat snadná, někdy může dojít k nenávratné ztrátě dat. Také používání softwaru pro obnovu dat na takto poškozených mediích může být ve výsledku katastrofou spíše než pomocí.

Za druhé, pokud přijdete o svá data, a to i v případě náhodné ztráty dat (např. nehoda při mazání souborů), musíte odpojit počítač co nejdříve z elektrické sítě, a ne jako obvykle "Vypnout" v operačním systému. Čím déle je počítač po ztrátě dat puštěný a s datovým médiem se pracuje, tím je větší šance, že se stav média ještě zhorší. To platí především v případě mechanického poškození. Pokud jste ztratili data z oddílu operačního systému, je možné že po klasickém vypnutí počítače již svá data nezískáte.

Dále byste měli kontaktovat odborníky pro obnovu dat. Samozřejmě, pokud jste si jisti, že vaše média obsahují jen logické škody a vyznáte se v oblasti obnovy dat, může se pokusit obnovit data na vlastní pěst. Ale riskujete, že bude ve výsledku poškození média horší nebo si můžete vymazat/přepsat svá data.

V případě ztráty dat nepoužívejte software operačního systému, nebo jiné nástroje, které se automaticky pokouší o opravu oddílů, jako je "ScanDisk" nebo "chkdsk". Tento software není software pro obnovu dat a pokusy při stanovení struktury systému souborů můžou přinést operační systém zpět do života bez naděje na obnovení ztracených dat. Takové chování může nastat, když program přepíše vaše ztracené soubory a metadata, která jsou rozhodující pro obnovení ztracených souborů.

V neposlední řadě nikdy a za žádných okolností nedovolte opravit nebo otevřít médium někomu jinému než odporníkům. Takové akce, jako je otevření pevného disku činí z té nejjednodušší ztráty dat tu nejsložitější.

Podrobněji se problematice záchrany dat z jednotlivých datových médií se věnují následující samostatné stránky. Vyberte si, co vás zajímá:

Záchrana dat z pevného disku, HDD
Nejčastější jsou poruchy a ztráty dat z pevných disků počítačů a notebooků. Potřebujete z nich zachránit svá cenná data? Informujte se blíže na stránce záchrana / obnova dat z pevného disku (HDD).

Záchrana dat z diskového pole RAID
Řešíme také závažné poruchy diskových polí RAID. Vypadl Vám z pole disk, hrozí kolaps firemního systému nebo výroby? Přečtěte si více na webu záchrana / obnova dat z RAID pole.

Záchrana dat z flash disku
Dnes už nezlobí jen pevné disky. Velmi časté jsou poruchy nových paměťových médií jako USB disky, klíčenky, flash karty, flash disky atd. Naučte se s nimi lépe zacházet a poznejte jejich nedostatky na webu záchrana / obnova dat z flash disků a karet.

Záchrana dat z SSD disku
Mezi lidmi koluje mylná představa, že s novými nemechanickými SSD disky jsou data v bezpečí. Omyl, tyto technologie mají oproti pevným diskům zcela jiné problémy a data jsou možná v ještě větším nebezpečí. Máte s nimi problém? Informujte se blíže na specializovaném webu záchrana dat SSDzáchrana / obnova dat z SSD disku.

Záchrana dat z paměťových karet SD
Na paměťových kartách SD, CF, xD atd. většinou uchováváme cenná data, soubory nebo fotky a videa z dovolených a jiných důležitých událostí. Většinou selžou neočekávaně. Chcete z nich tato cenná data získat zpět? Naši odborníci to zvládnou. Přečtete si více na webu záchrana / obnova dat z paměťových karet (SD, CF, MMC).

Záchrana dat z notebooku
Notebook jsou čím dál tím rozšířenější. Lidé s nimi ale neumí zacházet a poruchy jejich disků jsou velmi časté. Stalo se něco podobného i Vám a máte na disku cenná data? Umíme je zachránit. Přečtěte si o tom více na stránkách záchrana / obnova dat z notebooku.

Záchrana a obnova smazaných dat
Přišli jste o velmi cenná data a hledáte způsob, jak je získat zpět? Zformátovali jste si disk? Poškodilo se CD nebo DVD? Spadl vám flash disk do vody? Data umíme zachránit. Informujte se více na webu záchrana / obnova smazaných dat.

Záchrana a obnova smazaných fotek
Přišli jste o důležité fotky ve svém počítači, vypálené na DVD nebo třeba na flash disku či paměťové kartě z fotoaparátu? Nic není ztraceno, pokud k nám dané médium doručíte, pokusíme se z něj ztracená data získat zpět. Více na webu záchrana / obnova smazaných fotek.

 
Copyright © 2011 DATAHELP, všechna práva vyhrazena